Jak korzystanie uzyskać kredyt konsolidacyjny

Standard

Aby korzystnie uzyskać kredyt konsolidacyjny powinno się przede wszystkim wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do potrzeb danego klienta. Mowa tutaj o wielu czynnikach, przede wszystkim zaś o kwocie kredytu możliwej do uzyskania czy opcjach dłuższego okresu spłaty, co przekłada się bezpośrednio na wysokość miesięcznej raty. Dlatego też nie dziwi fakt, że z każdym rokiem z takich możliwości korzysta coraz więcej osób, konsolidacja jest bowiem dla nich możliwością zachowania płynności finansowej, zobacz więc szybko oferty na 17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne.

Kredyty konsolidacyjne zalicza się do tak zwanych kredytów celowych, bowiem są one przeznaczane na konkretny cel czyli na spłatę posiadanych przez daną osobę zobowiązań. Dzięki temu nie muszą płacić kilku rat, zamiast tego spłacają jedną ratę kredytu konsolidacyjnego. Obecnie ofert na takie możliwości finansowania jest bardzo wiele, jednak klienci powinni starannie zaplanować konsolidację. Przede wszystkim pierwszym elementem jest to, czy konsolidować wszystkie posiadane zobowiązania. Może się okazać, iż nie opłaca się do konsolidacji wpisywać zobowiązań, w których zostało kilka rat do spłacenia, gdyż stanowią one wówczas niewielki koszt. Jednakże jeśli ktoś planuje pozostawić do samodzielnej spłaty jakieś zobowiązania musi się liczyć z tym, że nie zawsze otrzyma kredyt konsolidacyjny w interesującej go wysokości. Bank bowiem rozpatrując wniosek bierze pod uwagę wysokość miesięcznych zobowiązań, i może uznać iż wymaga przez klienta kwota kredytu jest zbyt wysoka i budżet domowy nie da rady udźwignąć raty nawet przy rozłożeniu na maksymalny czas spłaty.

Konsolidacja szczególnie opłaca się tym osobom, które zaciągnęły zobowiązania w postaci kredytów gotówkowych na większe sumy i niezbyt długie terminy spłaty. Wówczas zazwyczaj wysokość miesięcznej raty jest dość wysoka, co nadweręża domowy budżet. Konsolidując te zobowiązania można płacić sporo mniej, czasem nawet jedynie połowę tego, co do tej pory trzeba było przeznaczać na spłatę zobowiązań. Oczywiście trzeba się liczyć z faktem, iż kredyt konsolidacyjny to nowa umowa, zawierana na określony czas. Ze względu na charakter i przeznaczenie tego produktu nie dziwi fakt, że wiele banków znacząco obniża oprocentowanie takich kredytów, porównując je na przykład z kredytami gotówkowymi. Dzięki temu bowiem dla klientów będą one znacznie łatwiejsze do spłaty.

Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny należy przede wszystkim przedstawić odpowiednie dokumenty, potwierdzające posiadanie zobowiązań. Niektóre banki życzą sobie jedynie umowę, w niektórych jednak trzeba się liczyć z koniecznością przedstawienia zaświadczeń o tym, ile pozostało do spłaty danego zobowiązania. Ma to na celu ułatwić obliczenie kwoty, niezbędnej do spłacenia zobowiązań danego klienta. Dlatego też rozpatrzenie wniosku o kredyt konsolidacyjny trwa zazwyczaj nieco dłużej niż rozpatrywanie wniosku o kredyt gotówkowy. Jednakże dzisiaj, ze względu na bezproblemowy dostęp online do wielu informacji, jak na przykład baza dłużników BIK, w wielu bankach proces ten trwa nie dłużej niż jeden dzień.