Dlaczego tak chętnie pożyczamy?

Standard

Nowy sprzęt elektroniczny, meble do mieszkania, remont w domu, wymarzone wakacje albo kolonie czy obóz na ferie zimowe dziecka. Ile ludzi tyle pomysłów i potrzeb. Każdy z nas marzy o czymś lub chciałby poprawić coś w swoim codziennym otoczeniu. Bardzo często nie posiadamy wystarczająco wysokich oszczędności i jedyną możliwością zdobycia dodatkowych funduszy jest zaciągnięcie kredytu lub pożyczki. Coraz mniej popularne jest zadłużanie się u znajomych czy członków rodziny. Większość osób woli dokładnie określić termin i wysokość spłaty i móc spokojnie zwrócić pożyczoną kwotę.

Kredyty gotówkowe dają dużą swobodę. Przede wszystkim kredytobiorca nie jest zobowiązany do ujawnienia w jakim celu zaciąga zadłużenie. To tylko i wyłącznie jego wola i chęć na co przeznaczy te pieniądze. Mogą być to wydatki czysto konsumpcyjne lub jakiekolwiek inne. Poza tym, niewątpliwym atutem jest także czas realizacji umowy. Większość banków gwarantuje, że od momentu uzyskania zgody na kredyt otrzymamy go w kilka do kilkunastu minut. To szczególnie ważne jeżeli chcemy pieniądze wydać np. na specjalną okazję i potrzebujemy je mieć do naszej dyspozycji jak najszybciej.

Kredyty gotówkowe mają wyższe oprocentowanie od tradycyjnych usług jednak możemy obniżyć ich koszty jeżeli dobrze wybierzemy produkt.

Sytuacja w parabankach wygląda podobnie jednak można zaznaczyć kilka fundamentalnych różnic. Pożyczka w takiej instytucji przyznawana jest bez konieczności wypełniania formalności, wystarczy posiadać ze sobą dowód potwierdzający tożsamość. Parabank nie sprawdza naszej historii kredytowej i nie określa zdolności kredytowej. Jest to zatem produkt skierowany szczególnie do osób, które mogą mieć problemy z uzyskaniem kredytu w tradycyjnym banku. Dodatkowo instytucje udzielające pożyczek zazwyczaj operują mniejszymi kwotami, które klient musi zwrócić w krótszym terminie – kilkumiesięcznym.

Swoboda w doborze usług finansowych daje konsumentom poczucie większej kontroli i zdecydowanie skłania do zaciągania zobowiązań finansowych. Szybka i łatwa gotówka, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel, to obecnie jedna z najpopularniejszych usług banków i parabanków.