Co możemy skonsolidować

Standard

Konsolidacja dla wielu osób w dalszym ciągu jest czymś nieznanym i nowym. Jednak są tez osoby które korzystają z kredytów konsolidacyjnych, bądź też zgłębiają wiedzę na ich temat w związku z tym, że chcą skorzystać z konsolidacji w najbliższym czasie. Kredyt konsolidacyjny możemy zaciągnąć w zasadzie w każdym banku, a oferta ich jest naprawdę bogata. Popularność kredytów jest tak duża z uwagi na to, że Polacy coraz częściej i coraz chętniej się zadłużają. A w pewnym momencie spłata kilku kredytów jednocześnie staje się zbyt dużym obciążeniem naszego domowego budżetu, dlatego też decydujemy się na konsolidację której zadaniem jest połączenie kilku kredytów dzięki czemu miesięczna rata będzie niższa. Skonsolidować możemy w zasadzie wszystkie kredyty. Począwszy od tych na dowolny cel, na samochód, hipoteczne, aż po zadłużenia związane z kartą kredytową. Rodzajów kredytów na polskim rynku jest naprawdę dużo i w zasadzie każdy z nich podlega konsolidacji. Z konsolidacji mogą skorzystać nie tylko osoby fizyczne, ale również przedsiębiorcy którzy mogą dokonać konsolidacji kredytów firmowych oraz detalicznych.

Jak wybrać dobry kredyt konsolidacyjny?

Podejmując decyzje o konsolidacji kredytów powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić wszystkie koszty posiadanych już kredytów, ich oprocentowania oraz wszystkie związane z nimi opłaty dodatkowe. Dzięki temu będziemy mogli zweryfikować to, czy kredyt konsolidacyjny jest dla nas opłacalny. Jak już podliczymy wszystkie te koszty powinniśmy sprawdzić ofertę kilku banków. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy konkretna oferta kredytu konsolidacyjnego jest związana z dodatkowymi opłatami i jaka jest ich wysokość. Warto również sprawdzić koszty ubezpieczenia, oprocentowania oraz wszystkie inne opłaty związane z kredytem. Następnie warto przeprowadzić rozmowy wstępne z przedstawicielami banków. W ten sposób możemy wynegocjować wysokość oprocentowania, długości spłaty kredytu i wysokości comiesięcznych rat. Na tym etapie możemy się już zdecydować na wybór najlepszej oferty. Wybór oferty musimy dostosowanej do naszych potrzeb i oczekiwań, będzie to dość czasochłonny proces, jednak warto poświęcić trochę czasu i wybrać najlepszą ofertę. W tai sposób będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy, a konsolidacja z pewnością okaże się korzystna.

Konsolidacja dla osób z problemami finansowymi

Kilka kredytów to często zbyt duże obciążenie budżetu domowego. Zdarzają się takie sytuacje jak: utrata pracy, choroba czy dodatkowe wydatki. Nie stać nas wtedy na spłatę wszystkich zobowiązań gdyż raty i inne nasze zobowiązania finansowe przekraczają nasz domowy budżet. Wówczas konsolidacja kredytów okazuje się najlepszym rozwiązaniem i jest dla nas zbawienna. Dzięki konsolidacji obniżeniu ulega oprocentowanie kredytu, ale też niższe stają się miesięczne raty. W niektórych przypadkach jest to związane z wydłużeniem okresu spłaty