Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Standard

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny to korzystna usługa pozwalająca nam połączyć spłatę kilku zobowiązań finansowych w jedno. Ten rodzaj kredytu różni się jednak od zwykłej konsolidacji gotówkowej. Jednak warto zasięgnąć informacji na temat tego produktu, szczególnie w sytuacji kiedy jest nam on potrzebny, aby zobaczyć czym się charakteryzuje takie rozwiązanie wejdź na www.pisiontgroszy.pl.

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego oznacza, że wszystkie wskazane przez nas zobowiązania finansowe są spłacane za uzyskany od wierzyciela kapitał. W wyniku takiej operacji bank spłaca za nas wszystkie zobowiązania u dotychczasowych wierzycieli. Jedynym naszym wierzycielem będzie wówczas instytucja finansowa, która udzieliła nam kredytu konsolidacyjnego.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

W celu uzyskania konsolidacyjnego kredytu hipotecznego musimy spełnić kilka istotnych warunków, które postawi przed nami bank. Warunki zaciągnięcia tego kredytu w większości instytucji bankowych są do siebie podobne, jednak z każdą ofertą musimy zapoznać się indywidualnie.

W przypadku zaciągania kredytu konsolidacyjnego hipotecznego niezbędne jest posiadanie zabezpieczenia hipotecznego. Ponieważ ten rodzaj kredytu dotyczy tylko i wyłącznie kredytów hipotecznych. Wygląda to inaczej niż w przypadku konsolidacji gotówkowej, gdzie głównym zabezpieczeniem dla banku są regularne dochody klienta.

Podobnie jak w zaciąganiu wszystkich innych kredytów tutaj też najważniejsza jest zdolność kredytowa, która jest oceniana na podstawie dochodów, a także wiarygodność kredytowa która będzie oceniana przez bank na podstawie informacji uzyskanych z BIK. Niezbędne będzie również posiadanie obywatelstwa polskiego i stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski.

Jakie dokumenty są wymagane do konsolidacji pod hipotekę?

Aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny hipoteczny musimy przygotować się na przedłożenie bankowi odpowiedniej dokumentacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku zwykłej konsolidacji kredytów. Informację o niezbędnych dokumentach możemy uzyskać od pracowników i doradców pracujących w danym banku.

Zazwyczaj przy okazji scalania zobowiązań finansowych pod hipotekę, banki proszą klienta o przedstawienie następujących dokumentów: dowód tożsamości; zaświadczenie o zarobkach, dokumenty potwierdzające posiadanie i spłacanie zobowiązań, których będzie dotyczyła konsolidacja, numer rachunku bankowego, wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy.

Powyższe dokumenty są wspólne zarówno dla konsolidacji hipotecznej, jak i gotówkowej. Jednak jeśli chcemy uzyskać kredyt konsolidacyjny pod hipotekę, musimy przedłożyć również: akt własności nieruchomości, odpis z księgi wieczystej nieruchomości; dokument określający wycenę nieruchomości, wpis hipoteki do księgi wieczystej.

Konsolidacja kredytów nie jest przeznaczona dla osób, które mają już długi i złą historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej, takie osoby nie są wiarygodne dla banku i z pewnością nie otrzymają kredytu konsolidacyjnego.